

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Height | 300 µm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Exempt |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.17 mg |
| Self Resonant Frequency | 1.3 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 4 |
| Current Rating | 100 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.9 Ω |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 47 nH |
| Core Material | Ceramic, Ferrite |
| Max DC Current | 100 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 630 µm |
| Max Width | 330 µm |
| Min Length | 570 µm |
| Min Width | 270 µm |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01372
Ext.Price$0.01372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01372 | $0.01372 |
| 10 | $0.00686 | $0.06860 |
| 50 | $0.00528 | $0.26400 |
| 100 | $0.00469 | $0.46900 |
| 500 | $0.00417 | $2.08500 |
| 1000 | $0.00390 | $3.90000 |
| 3000 | $0.00364 | $10.92000 |
| 5000 | $0.00340 | $17.00000 |
| 10000 | $0.00318 | $31.80000 |
| 30000 | $0.00297 | $89.10000 |
